Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy Sevilla - Andalusie - Španělsko 2024, 2025

Hlavní město Andalusie a centrum tradic a svátků tohoto kraje. Leží na řece Guadalquivir. Sevillu založili již Féničané, a střídali se Řekové a Kartaginci, Římané a Vizigóti. Pozůstatky římského osídlení se nacházejí severně od města v Italice. Dnešní ráz vtiskli městu převážně Maurové, další přestvaby po dobytí města Španěly víceméně tuto podobu zachovaly.

Památky a architektura:
K hlavním památkám Sevilly patří nádherná katedrála postavena na místě Velké mešity, třetí největší na světě. Náleží k ní maurský minaret La Giralda, sloužící jako zvonice, a Pomerančový dvůr, což jsou dochované pozůstatky bývalé mešity. Alcazar, bývalá rezidence sevillských emírů a později sídlo španělských králů, představuje jedna z nejstarších královských rezidencí v Evropě. Vznikla na místě římské akropole, původní pevnost byla založena v 9. století. Zachovaly se pozůstatky rozsáhlého areálu paláce v mudéjarském a maurském stylu, který byl ve 14. století přestavěn.


Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Sevilla - Andalusie - Španělsko - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Španělsko Vyberte podoblast destinace Španělsko
načítám data

Zájezdy Sevilla - související články:

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu